K plánovanému ukončení zákazu návštěv v zařízení

Autor: Dana Zímová
Poslední aktualizace: 11.02.2020

Po dlouhé době, kdy jsme nejprve měli omezené návštěvy kvůli chřipce a poté hned navazovalo omezení návštěv díky Covidu 19, jsou dle vládního nařízení od 25. 5. 2020 povelené návštěvy v sociálních zařízeních. Jsme moc rádi, že to situace doluje. Po celou dobu nouzového stavu jsme i my museli nastavit pravidla návštěv nejen vás rodičů a rodinných příslušníků, ale i všech návštěv jako jsou dodavatelé, zásobování, řemeslníci, kteří i přes tuto situaci pracují na opravě elektroinstalace. Všichni návštěvy přicházeli v roušce, museli si vydezinfikovat ruce a projít měřením teploty. Až teprve poté mohli jít plnit své úkoly. V průběhu dnů se průběžně vše každé 4 hod. dezinfikovalo, aby opravdu klienti byli v bezpečí. Od 1. 4. 2020 do 13 4. 2020 byla dobrovolná skupinka 26 zaměstnanců přímé péče odloučena od rodin a nechali se „zavřít“ s klienty do zařízení. Všichni zaměstnanci prochází každých 14 dní testy na Covid 19. Jsme rádi, že se nám povedlo udržet bezpečný domov pro vaše blízké a je to i z důvodu, že se zaměstnanci chovají zodpovědně nejen na pracovišti, ale i ve svém volnu. 

S ohledem na nastavená hygienická a bezpečnostní pravidla, které se po celou dobu v zařízení dodržují a budou dodržovat, chceme vytvořit i možnost bezpečných návštěv pro naše klienty. Z tohoto důvodu jsme vytvořili pravidla i pro návštěvy. 
1) Návštěvy nevstupují na oddělení, zazvoní si a personál jim změří teplotu, návštěva počká na klienta, než přijde. Je dobré zavolat předem. 

2) Pro návštěvy je vyhrazené místo k sezení v parku včetně vyčleněného WC, dle sdělení personálu. Návštěvy neodjíždějí mimo areál organizace. 

3) Při návštěvách jsou dodržována hygienická i bezpečnostní pravidla – při příchodu použít dezinfekci, všichni mají roušku po celou dobu návštěvy, udržují bezpečnostní rozestup jak mezi klientem, tak mezi ostatními návštěvami (klienti jsou s postupem návštěv seznámeni). 

4) Při návratu klienta na oddělení si klient vydezinfikuje ruce. Pokud si přinese něco s sebou na bydlení, bude vše vydezinfikováno. 

Postup návštěv je nastaven s ohledem na bezpečí vašich, ale i ostatních klientů domova. Po celou dobu se snažíme a chtěli bychom i nadále udržet bezpečný „domov“ pro všechny. Děkujeme za pochopení a věříme, že se nám to společně s vámi povede.
Kontakty | Webmaster | © 2011 Leontýn - Domov osob se zdravotním postižením